BRAZIL 10 DANA 06.02. – KARNEVAL
BRAZIL RIO DE JANEIRO
KARNEVAL RIO
(+ opciono Iguazu vodopadi)
06.02 – 15.02.2024. – još 4 slobodna mesta
10 DANA / 8 NOĆI
Doživite najpoznatiji šou na Zemlji upravo u Rio De Ženeiru. Budite deo epske proslave grada. Karnevalska proslava Rio de Žaneira nesumnjivo je najznačajniji i najspektakulatniji dogadjaj na planeti, ujedinjujući milione Brazilaca i posetilaca na proslavi koja traje 5 dana i odigrava se svakog februara ili marta, a obeležava završetak dugog, vrućeg brazilskog leta sa raskošnom svetski poznatom karnevalskom paradom u Sambadromu. Za lokalno stanovništvo, koje karneval željno iščekuje tokom cele godine, sve se zaustavlja, svi se opuštaju i prepuštaju zabavi. Prvi put se brazilski karneval spominje 1723 godine, kada su ga u Rio doneli emigranti sa portugalsikih ostrva Azori, Madeira i Zelenortskih ostrva, dok je prva škola sambe nastala tek 1928 godine. Festival odiše pozitivnom energijom, plesom, jarkim bojama i izuzetnim koloritnim kostimima, a ono što karneval čini autentičim su čuvene parade škole sambe. Naime, 12 najboljih škola sambe, svaka sa do 5000 učenika paradira u tradicionalnim kostimima, svaka škola ima svoju temu i pesmu po kojoj sprema scenografiju. Pored takmičarskog dela tu su i čuveni „blocosi“, manje, neformalne grupe, koje paradiraju ulicama, takodje na zadatu temu, ali njihovi nastupi nisu takmičarskog duha. Totalni hedonizam – to su reči koje najbolje opisuju karneval. Iskusite ovu euforičnu terapiju nezaboravnim žurkama u uvek toplom, živahanom i neponovljivom – Rio de Žaneiru.
Brazil kao očaravajući miks veličine, odvažnosti i lepote, predstavlja zemlju ponosnu na bogatstvo koje krije u sebi. Zemlja fudbala i kafe, sambe i lambade. Zemlja neobičnih kontrasta, uslovljenih burnom istorijom i viševekovnim doseljavanjem naroda iz najrazličitijih delova sveta. Zemlja koja snove pretvara u stvarnost. Ova neobična zemlja zauzima gotovo polovinu Južne Amerike, prostirući se na tri časovne zone. Neotkrivene i mistične tropske prašume Amazona, grandiozni slapovi vodopada Iguazu, močvare Pentanala, duge obale postute mekim peskom, prošarane ostrvima, čekaju da ih istražite. Manga avanturu započinjemo u sedmo-milionskom gradu Rio De Janeiro poznatom po karnevalu, plažama Copacabana i Ipanema i čuvenoj statui Isusa Hrista, visokoj 38 metara. Obići ćemo čuvene Iguazu vodopade, nakon čega ćemo se uputiti ka poluostrvu Buzios, gde ćemo uživati u plažama i moru. Mnogobrojni restorani i barovi, visoke palme, bogat svet flore i faune… slikovito dopunjuju izgled ovog čarobnog mesta. Krenite sa nama u Brazil i oživite svoje snove!
Rio de Janeiro– grad pun boja, zvukova i ritma radosti. Veoma malo mesta na svetu može da ponudi gostoprimstvo kao što to može Rio. Smešten u nestvarnom okruženju, obgrljen planinama, prašumama, plažama i morem. Sve boje sveta su ovde, nijanse zelenog Amazona, veličanstveno zlatna boja sunca, tirkizno plava tropskog mora. Iskonski sjaj daje gradu večnu mladost. Odigrajte jedan ples, pričajte sa strancima ili lutajte ulicama. Šta god da radite u Riju znajte da će vam biti uzbudljivo. Sunčajte se na dugim peščanim plažama Kopakabana, Ipanema, Leblon, koje će vas oduševiti svojom energijom i spontanošću njenih posetilaca, kako lokalaca tako i turista.
Plan i program puta:
1.dan (06.02.): Beograd – Amsterdam – Rio
Sastanak grupe na aerodromu „Nikola Tesla“ u dogovoreno vreme (ukoliko vam više odgovara, mogući su polasci sa aerodroma okolnih gradova). Let za Amsterdam u 06:00h, broj leta KL1898. Sletanje u Amsterdam u 08:35h po lokalnom vremenu. Pauza izmedju letova je 3h i 55 minuta. Nastavak leta za Rio u 10:40h, broj leta KL705. Dolazak u Rio u 18:40h po lokalnom vremenu. Nakon graničnih formalnosti transfer do smeštaja. Dobrodošli u Veličanstveni grad ili kako ga lokalno stanovništvo zove “Cidade maravilhosa“! Rio je nešto nestvarno, grad kakav nikad do sada niste i nigde kasnije nećete sresti. Ušuškan u jedinstveno egzotično prirodno okruženje koje ga deli na nekoliko segmenata i samostalnih celina, ovaj grad ima svoja pravila života, ponašanja, uživanja, opuštanja… A sve to diktiraju “Karioke”, kako stanovnici Rija vole sebe da nazivaju. Kako svaki grad čine ljudi koji u njemu žive, tako i Riju dušu daju Karioke i njihov unikatni i večito vedri pogledi na život… Smeštamo se u južnom delu grada. Lokacija je nadomak čuvenih plaža Kopakabana i Ipanema, u bezbednom delu grada. U dogovoru sa vodičem prošetaćemo gradom i uživaćemo u ukusima lokalne kuhinje. Noćenje.
2.dan (07.02.): Rio: Velika pešačka tura
Budjenje. Krećemo u istraživanje ovog magičnog grada. Fakultativno: Velika pešačka tura – obilazimo kvartove Botafogo i Flamenko, upoznajemo se izbliza sa načinom života i zanimljivim krajolikom ovog grada, penjemo se vozićem na brdo Korkovado do čuvene statue Hrista Spasitelja, odakle se pruža nestvaran pogled od koga zastaje dah i mesto gde možemo da upijamo sav sjaj panorame grada. Nakon toga pravimo pauzu za ručak i nastavljamo laganu šetnju do centra Rija i kvartova Lapa i Gloria, gde ćemo se popeti čuvenim Selaronovim stepenicama, a zatim obići Katedralu Sv. Sebastijana i sam centar u kom se prepliću stare zgrade i moderni oblakoderi. Obilazak završavamo kafom i kolačima u čuvenoj poslastičarnici Kolombo. Povratak u smeštaj. Slobodno vreme za individualne aktivnosti. Noćenje.
3.dan (08.02.): Rio: Glava šećera
Slobodno dan ili fakultativni odlazak do Glave šećera. Penjemo se žičarom na brdo “Glava šećera” ili na engleskom “Sugarloaf mountain” – malu planinu oštrih ivica u centru Rija koja je ime dobila po tome što liči na “glavu šećera” – kupastu formu u obliku koje se šećer nekada presovao zbog tansporta (Brazil je nekada bio jedan od glavnih izvoznika šećera). Do strmoglavog vrha nas penje žičara, a sa njega se pruža spektakularan pogled na najpoznatije tačke Rija – most Rio – Niteroi, Korkovado, tvrdjavu Santa Kruz kao i čuvenu Kopakabana plažu! Nakon obilaska povratak u centar grada. Slobodno vreme predlažemo da iskoristite za posetu nekoj od gradskih znamenitosti: Muzeju savremene umetnosti Niteroi, Nacionalnom muzeju Belas Artes ili Botaničkoj bašti sa preko 6,500 vrsta biljaka na prostoru površine od 54 hektara. Slobodno veče. Noćenje.
4.dan (09.02.): Rio: Favele / Let helikopterom / Stadion Marakana
Slobodno vreme ili vam možemo ponuduti fakultativni izlet – Posetu favelama! Favele predstavljaju divlja ili “karton naselja” koja su nastajala kao posledica prevelike migracije stanovništva iz sela u grad. Vremenom, usled nemaštine i bez posla, mnogi stanovnici ovih naselja okretali su se kriminalu kao izvoru lake i brze zarade, te su ona malo po malo postajala prava legla raznih narko-klanova i bandi. Od 2008. godine gradske vlasti preduzimaju ekstenzivne mere “pacifizovanja” favela, odnosno akcije čišćenja od kriminala i zadržavanja trajnog policijskog prisustva, što je rezultiralo u velikom broju “oslobodjenih” kvartova, smanjenju stope kriminala i početka normalnijeg života za neke od najsiromašnijih slojeva društva. Da li im je uspelo i kako se danas odvija život u ovim “gradovima u gradu”, gde važe neka drugačija pravila življenja, procenićemo sami. (Tura se odvija uz pratnju profesionalnog lokalnog vodiča). Povratak u smeštaj u popodnevnim časovima. Ovaj dan preporučujemo vam i fakultativno panoramsko razgledanje grada helikopterom. U dogovoreno vreme, transfer iz hotela do heliodroma. Jedinstvena prilika da u polučasovnoj vožnji helikopterom, iz ptičije perspektive doživite i vidite statuu Hrista, Glavu Šećera, Kopakabanu i ostale plaže i pejzaže grada. Jedna je od vodećih atrakcija koje Rio nudi. Imaćete jedinstvenu priliku da napravite sjajne fotografije grada, dok krstarite nebom. Nakon završenog leta, povratak u hotel. Slobodno vreme. Ukoliko ste pasionirani ljubitelj fudbala, predlažemo vam fakultativni obilazak jednog od najčuvenijih fudbalskih stadiona na svetu „Marakane„. Istražite stadion i Muzej fudbala, posetite svlačionice, prošetajte tunelom kroz koji prolaze igrači na teren, sedite u sali za press konferenciju, kao brazilski fudbaler nakon utakmice. Budite i vi deo „scene“, kao neki od vaših omiljenih sportista! Nakon posete, povratak u smeštaj. Slobodno vreme. Noćenje. Slobodno popodne i veče predlažemo da iskoristite za opuštanje u nekom od mnogobrojnih barova na obali… Noćenje.
5.dan (10.02.): Rio – Foz De Iguazu: Iguasu vodopadi
Slobodno vreme u Riu ili fakultativno: dvodnevni izlet na Iguasu vodopade! Ovaj prirodni fenomen ostaviće utisak koji ćete pamtiti zauvek! Avio transfer do grada Foz do Iguazu koji se nalazi na tromeđi Brazila, Argentine i Paragvaja i koji će biti naša baza za istraživanje vodopada. Smeštaj u guesthouse u popodnevnim časovima. Iguasu vodopadi – Mesto gde legenda predstavlja stvarnost, gde se prepliću realnost i fantazija, zemaljsko i nebesko, spajaju Brazil i Argentina. Priroda kao da se igra na ivici izmedju neba i ponora, dok se snažni mlazevi vode vrtoglavo spuštaju niz liticu. Smešteni izmedju dva nacionalna parka, Iguasu vodopadi su stari oko 150 miliona godina i čine ga 275 pojedinačnih vodopada i slapova visokih i po 80 metara. Slobodno vreme. Noćenje.
6.dan (11.02.): Foz De Iguazu – Rio
Nakon doručka obilazimo Nacionalni park Foz do Iguazu i uživamo u prirodnim lepotama, biljnom i životinjskom svetu, i naravno nestvarnim vodopadima kojih ima preko 20. Najspektakularnije mesto ovog parka i samih vodopada je Djavolje grlo, ogromna litica u obliku latiničnog slova U. Voda pada u duboki polukružni kanjon,dok se čitav tok reke Parana sliva u preko 80 metara dubok ponor uz gromovitu tutnjavu.… Ime Djavolje grlo, ovo mesto dobilo je upravo zbog siline zvuka vode koje se tom prilikom čuje. Spremite se za doživljaj bolji od bilo kog vodenog parka. Nakon završene posete u dogovoreno vreme transfer do aerodroma i povratni let za Rio. Po dolasku u Rio transfer do smeštaja. Slobodno veče. Noćenje.
7.dan (12.02.): Rio – Petropolis
Slobodan dan u Riju ili fakultativna poseta staroj imperijalnoj prestonici, Petropolisu koji se nalazi nadomak Ria, na oko 70 km udaljenosti, okružen piktoresnim, zelenim planinama koje daju i drugačiju, svežiju klimu, grad koji uživa posebnno mesto u sećanju na dane imperije i doba vladavine Dom Pedra II, jednog od najcenjenijih vladara u istoriji Brazila, koji je u gradu izgradio svoj letnjikovac, katedralu i mnoge druge gradjevine koje će vas podsetiti na elitne planinske resortove u evropskim Alpima. Posećujemo Imperijalni muzej, bivšu rezidenciju carske porodice sa sačuvanim originalnim carskim prestolom, posećujemo imperijalnu katedralu San Pedra u kojoj je Dom Pedro sahranjen, kuću pionira brazilske avijacije Santosa Dumonta, kao i jednu od najpoznatijih fabrika piva u Brazilu, Bohemiju, u kojoj ćemo se upoznati i sa brazilskom pivskom kulturom. Slobodno vreme za ručak, pre povratka u Rio. Slobodno vreme. Noćenje.
8.dan (13.02.): Rio
Slobodan dan u Riju za individualne aktivnosti. Noćenje.
9.dan (14.02.): Rio – Amsterdam
Pakujemo stvari i napuštamo smeštaj. U dogovoreno vreme transfer do aerodroma i let za Amsterdam u 20:50h, broj leta KL706.
10.dan (15.02.): Amsterdam – Beograd
Sletanje u Amsterdam u 12:15h po lokalnom vremenu. Pauza između letova je 8h i 25 minuta. Nastavak leta za Beograd u 20:35h, broj leta KL1899. Sletanje u Beograd u 22:55h. Kraj programa.
SMEŠTAJ:
RIO od 06.02 do 14.02.2024.
Ibis Copacabana Posto 2 3* ili sl. – smeštaj se nalazi na na 300 metara od plaže Kopakabana. Sobe su dvokrevetne sa sopstvenim kupatilom. Gostima smeštaja dostupan je besplatan wifi internet.
Pozivamo Vas da se do 09.11.2023. prijavite za željeno putovanje po najpovoljnijoj ceni i iskoristite brojne pogodnosti promocije uz dodatne popuste na samoj destinaciji! ~ Cena aranžmana ~ – avansa od 500€ cena je 2299€ – avansa od 100€ cena je 2399€ Manga PROMO + ponuda: Napomena: ~ Broj putnika po terminu je ograničen! ~~Promocija~
za prijavu i uplatu: – u celosti2599€ 2199€ – Hot!
Putnici koji se odluče i prijave za putovanje u toku promotivnog perioda od MangaTrip-a tom prilikom dobijaju na poklon vaučer u iznosu od 100€ koji mogu iskoristiti prilikom prijave za naredno Mangino putovanje, a na destinaciji dobijaju gratis fakultativni izlet Glava Šećera u vrednosti od 50€!
U narednom periodu sve izvesnije je da će doći do poskupljenja cena usluga u avio sektoru, prema najavama vodećih avio kompanija na tržištu, kao i cena smeštaja na destinacijama i usluga ino partnera, na koje mi kao agencija ne možemo uticati, te Vas savetujemo da iskoristite ovaj promo period i uplatom aranžmana u celosti, osigurate Vaše mesto za željeni termin putovanja po najnižoj ceni, bez obzira na promene i uvećanja cena usluga na tržištu!
– uplatom avansa od min. 100€ u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu Narodne banke Srbije na dan uplate za avio aranžmane i za daleka putovanja, potvrdite prijavu za putovanje. Ostatak aranžmana možete plaćati u mesečnim ratama i iznosima koji Vam odgovaraju, uz obaveznu uplatu iznosa za avio kartu, pre njene kupovine, o čemu ćemo Vas blagovremeno obavestiti; – potpišete ugovor o putovanju (možete potpisati i poslati putem mejla) u roku od 48 sati; – pošaljete sliku prve strane pasoša putem mejla, vibera (na br. +381653444600) ili lično u našim prostorijama u roku od 48h. Instrukcije za rezervaciju i prijavu za putovanje nalaze se na linku Uputstvo * Postoji mogućnost da za odredjene objavljene ponude, a u zavisnosti od sezone i uslova ino partnera, visina avansne uplate prilikom prijave bude viša u odnosu na onu na koju se i primenjuju uslovi i pravila promocije. NAPOMENE: 1. Za stalne Manga putnike obračunava se najniža cena aranžmana bez obzira na visinu uplaćenog avansa za putovanje! 2. Neki od termina su skoro popunjeni i zbog komfora naših putnika i same organizacije na destinaciji nismo u mogućnosti da proširimo grupe! 3. U narednom periodu sve izvesnije je da će doći do poskupljenja cena usluga u avio sektoru, prema najavama vodećih avio kompanija, kao i cena smeštaja na destinacijama i samnih usluga ino partnera, na koje mi kao agencija nemamo uticaj, te Vas savetujemo da iskoristite ovaj promo period i uplatom aranžmana u celosti, osigurate Vaše mesto za željeni termin putovanja po najnižoj ceni, bez obzira na promene cena usluga na tržištu! 4. Savetujemo Vam da za putovanje obezbedite: 5. Svi programi prilagodjeni su aktuelnim uslovima putovanja, uz najviše bezbednosne standarde, kako biste tokom puta bili sigurni i bezbrižni! Za sve informacije možete nas kontaktirati: Beograd, RUZVELTOVA 10 (u pasažu); tel: +381114095295 ; +381114095296 ; viber: +381653444600
– Putno zdravstveno osiguranje / osigurana suma 15000€ ili 30000€ (cena: – raspitati se kod agenta agencije)
– Putno zdravstveno osiguranje sa dodatnim pokrićem u slučaju kovida na destinaciji / osigurana suma 15000€ ili 30000€ (cena: – raspitati se kod agenta agencije)
– Osiguranje od otkaza aranžmana – od strane putnika/ osigurana suma do 1000€ (cena: zavisi od broja dana na putovanju itd. – raspitati se kod agenta agencije)
*Napomena: važi za državljane R. Srbije koji poseduju pasoš R. Srbije
office@mangatrip.rs
Aranžman obuhvata:
–Povratni avio prevoz redovna linija (Beograd-Rio-Beograd sa presedanjem u Amsterdamu – ekonomska klasa) sa uključenim svim taksama i prtljagom
-Sve transfere po programu putovanja (u zavisnosti od broja putnika, mogu biti: autobus minibus, kombi, auto)
-Smeštaj u Riu u hotelu 3* na bazi 8 noćenja (1/2 sobe)
-Troškove organizacije putovanja
-Stručno vodjstvo puta / predstavnika agencije
Aranžman ne obuhvata:
-Vizu za Brazil (Državljanima Republike Srbije vlasnicima crvenog biometrijskog pasoša nije potrebna viza za boravak do 90 dana u Brazilu)
-Mogućnost doplate za jednokrevetnu sobu – na upit
-Individualne troškove
-Ulaznice za festival sambe na Sambadromu
-Fakultativne izlete i obilaske
-Hranu
-Doplatu za prekoračenje kilaže prtljaga (cena po kg zavisi od aviokompanije sa kojom se leti)
-Osiguranje od otkaza putovanja
-Putno zdravstveno osiguranje i osiguranje u slučaju kovida na destinaciji / osigurana suma 15000€
Pozivamo Vas da se priključite Manga avanturama i osvajanju sveta!